فدراسيون فوتبال ايران دو بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس و سه عضو تيم ملی فوتبال زير ۲۲ سال ايران را به‌دليل قليان‌کشی محروم کرد.

محسن مسلمان و پيام صادقيان، دو بازيکن تيم پرسپوليس که به‌دليل قليان‌کشی محروم شده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، فدراسيون فوتبال ايران سرپرست، آناليزور و پزشک تيم فوتبال زير ۲۲ سال را به‌طور موقت از کليه فعاليت‌های فوتبالی محروم کرد. همچنين پيام صادقيان و محسن مسلمان، دو بازيکن تيم پرسپوليس که اميد زيادی داشتند در جام‌ جهانی حضور داشته باشند از بازی در تيم‌های ملی محروم شدند و به کارلوس کی‌روش، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران نيز تأکيد شد که نبايد اين بازيکنان را به اردو دعوت کند.

بنا به اين گزارش تيم فوتبال زير ۲۲ سال ايران که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسيا آماده می‌کند، هفته گذشته برای برگزاری ديداری تدارکاتی با کره جنوبی راهی کيش شد. در اين اردو چند بازيکن و اعضای کادر فنی تيم اقدام به کشيدن قليان در هتل محل اقامت خود کردند.

انتشار اين خبر واکنش‌های زيادی را به همراه داشت که در پی آن علی کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال ايران، هيئت رسيدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال را مأمور رسيدگی و بررسی اين موضوع کرد.

بنا بر اين حکم محروم‌شدگان تيم فوتبال زير ۲۲ سال ايران حق همراهی اين تيم در مسابقات قهرمانی آسيا را نيز ندارند.

اين گزارش می‌افزايد نام پيام صادقيان و محسن مسلمان، دو بازيکن تيم پرسپوليس که اقدام به کشيدن قليان کرده بودند در شرايطی اعلام شده است که پرسپوليسی‌ها معتقد بودند اين دو بازيکن در اتفاقاتی که در هتل محل اقامت تيم زير ۲۲ سال در کيش رخ داده مشارکتی نداشته‌اند.