پليس شمال غرب پاکستان از مقام‌های اين کشور خواست تا بالاترين نشان افتخار شهروندی به نوجوانی که زندگی خود را برای نجات جان صدها دانش‌آموز فدا کرد، اهدا شود.

روزنامه‌های پاکستانی از “شجاعت” و “فداکاری” اعتزاز حسن نوشتند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، اعتزاز حسن، نوجوان ۱۵ ساله در شهر کوچک شيعه‌نشين ابراهيم‌زی در منطقه خیبر پختونخوا واقع در شمال غرب پاکستان، روز دوشنبه با پرتاب خود روی بمب‌گذار انتحاری که قصد داشت به يک مدرسه حمله کند، جان نزديک به يک هزار دانش‌آموز را نجات داد اما خود کشته شد.

بمب‌گذار انتحاری پس از آن‌که همه دانش‌آموزان و آموزگاران بر سر کلاس‌ها حاضر بودند قصد داشت به عمليات تروريستی خود دست بزند اما اعتزاز حسن که آن روز دير به مدرسه آمده بود متوجه وی شد و خود را روی بمب‌گذار انداخت.

ناصرخان دورانی، رئيس پليس منطقه خیبر پختونخوا که بيشترين حملات طالبان در آن‌جا صورت می‌گيرد در نامه‌ای خطاب به مقام‌های پاکستانی از آن‌ها خواست تا با اهدای بالاترين نشان افتخار به اعتزاز حسن از او تقدير کنند.

روزنامه‌های پاکستانی نيز از “شجاعت” و “فداکاری” اعتزاز حسن نوشتند و وی را با ملاله يوسف‌زی، دختر نوجوانی که در اکتبر سال ۲۰۱۲ در راه دفاع از حق تحصيل دختران هدف گلوله طالبان قرار گرفت، مقايسه کردند.