فیلم سینمایی «پرویز»، دومین ساخته‌ بلند مجید برزگر جایزه ویژه هیأت داوران بخش منتقدان جشنواره فیلم ژنو در بخش ویژه سینمای ایران را به دست آورد.

لوون هفتوان  در نقش «پرویز» در فیلمی به همین نام ساخته مجید برزگر
لوون هفتوان در نقش «پرویز» در فیلمی به همین نام ساخته مجید برزگر

جشنواره فیلم ژنو از ۱۵ تا ۲۴ فروردین‌ماه (۴ تا ۱۳ آوریل) به طور همزمان در چهار شهر سوییس برگزار شد. فیلم سینمایی «پرویز» ساخته مجید برزگر سینمای ایران را در این جشنواره نمایندگی می‌کرد.

هیأت داوران جشنواره فیلم ژنو در بیانیه‌شان ساختار تصویری فیلم سینمایی «پرویز» و مضمون اجتماعی آن را ستودند. در بیانیه هیأت داوران جشنواره فیلم ژنو آمده است: «ما این جایزه را به پاداش ارائه‌ تصویری ظریف و نافذ، موزون به ضرباهنگ سکوت گویای مردی در تلاش برای جایگیری در کنار موازین اجتماعی اهداء می‌کنیم. کارگردان به‌درستی تبعیض و تعصب را در جامعه‌ای به ظاهر یکپارچه و آرام برجسته می‌کند.»

فیلم «پرویز»، زندگی روزانه مردی ۵۰ ساله به همین نام را روایت می‌کند که تمام زندگی‌اش با پدرش در شهرکی زندگی کرده و کارهای پدر و ساکنان شهرک را انجام داده است، اما پدرش که قصد ازدواج دارد از او می‌خواهد برای زندگی به جای دیگری برود. پرویز که سرخورده شده قصد دارد به پدر و اهالی شهرک بفهماند که به این آسانی نمی‌توانند او را از زندگیشان حذف کنند.

مجید برزگر با همکاری حامد رجبی و بردیا یادگاری فیلمنامه «پرویز» را نوشته است. تهیه‌کنندگی «پرویز» را سعید آرمند و دفتر فیلمسازی میلاد که متعلق به رسول صدرعاملی است انجام داده‌اند.

فیلم سینمایی «پرویز» پیش از این جایزه بهترین فیلم جشنواره کرالا، جایزه زردآلوی نقره‌ای جشنواره ایروان، جایزه نتپک (شبکه ارتقای سینمای آسیا) از جشنواره آسیاتیکای رُم و دیپلم افتخار بهترین فیلم از جشن منتقدان سینمای ایران را نیز دریافت کرده است.