وزرای پنج وزارتخانه، پنج استاندار، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان مرتبط به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران برای بررسی پدیده ریزگردها نشست اضطراری تشکیل دادند.

rizgard
عکس از آرشیو – پدیده ریزگردها در غرب ایران

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، در این نشست که از صبح یکشنبه ۳۰ خرداد تشکیل شده است آخرین وضعیت ورود ریزگردها به ایران بررسی می‌شود و قرار است تصمیماتی فوری برای مقابله با آن گرفته شود.

قرار است در این جلسه، علاوه بر وضعیت بحرانی ریزگردها در استان‌های غربی و مرکزی، موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع نیز پیگیری شود.

معصومه ابتکار در این نشست گزارشی درباره آتش‌سوزی جنگل‌ها ارائه خواهد داد و مسئولان مرتبط راه‌کارهایی را برای مقابله و پیشگیری با آن پیشنهاد خواهند کرد.

وزرای بهداشت، جهاد کشاورزی،  دفاع، راه و شهرسازی، معاون سازمان علمی و فن‌آوری، رئیس امور کشاورزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداران استان‌های کرمانشاه، خوزستان، فارس، ایلام و گلستان از جمله مسئولانی هستند که در این نشست اضطراری شرکت دارند.

پدیده ریزگردها که از پنجشنبه گذشته در استان‌های غربی ایران شدت گرفت از روز گذشته به استان‌های مرکزی، اصفهان، فارس و تهران رسید.

مقامات ایرانی می‌گویند که کشورهای همسایه از جمله عراق در حل این مشکل همکاری نمی‌کنند. معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست ایران گفته است که هیچ مسئولی نمی‌تواند قول بر طرف شدن مشکل گردوغبار و ذرات معلق را بدهد و بهتر است مردم با این مشکل کنار بیایند.

بیشتر بخوانید: