در پی تشدید اختلافات جناح‌های حکومتی در ایران، محمدرضا باهنر، دبیرکل «جبهه پیروان خط امام و رهبری»، از گروه‌های اصولگرای خارج از طرفداران دولت، خواهان هماهنگی جناح‌ها شد و گفت اصلاح‌طلبان «فتنه‌گر» نیستند.

محمدرضا باهنر: فتنه همچنان خط قرمز ماست.
محمدرضا باهنر: فتنه همچنان خط قرمز ماست.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، محمدرضا باهنر سه‌شنبه ۱۳ تیر گفت این‌که مواضع اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با هم منطبق نباشد طبیعی است اما «مردم از ما دلخور هستند که چرا با هم دعوا می‌کنیم».

او خواهان تعامل نیروها در جمهوری اسلامی شد و این تعامل را از جمله در استفاده دولت از نیروی رقیب در ادامه امور خود دانست.

با بالا گرفتن اختلافات پس از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران و حملات به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در روز قدس و عید فطر، از یک سو علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، روز جمعه ۹ تیرماه، پیشنهاد «آتش بس یک طرفه‌ی» مخالفان به دولت را مطرح کرد، و از سوی دیگر اصلاح‌طلبان نیز چندی پیش از زبان محمد خاتمی، رئیس جمهوری دوران اصلاحات، «گفت‌و‌گوی ملی» را مطرح کردند. باهنر در مقایسه این دو طرح گفت: «اصلاح‌طلبان از بحث گفت‌و‌گوی ملی برای فتنه حرف می‌زنند که این درست نیست و خط قرمز ماست.»

با این حال او افزود این به معنای آن نیست که اصلاح‌طلبان را «فتنه‌گر» بدانیم: «اصلاح‌طلبان نیروهای مؤمن و انقلابی بسیاری دارند».

علی سعیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران روز یکشنبه ۱۱ تیر در جمع روحانیان استان فارس تعامل را «ابزار آمریکا برای نفوذ» تعبیر کرده بود.