شهربانو منصوریان، کاپیتان تیم ملی ووشوی زنان ایران و الهه منصوریان، خواهر او و دیگر قهرمان ووشوی زنان ایران به خاطر «عدم رعایت پوشش» از یک استودیوی رادیو صداوسیمای ایران اخراج شدند.

شهربانو و الهه منصوریان

شهربانو منصوریان در یک پیام اینستاگرامی یکشنبه ۱۴ مرداد نوشت: «انتشار این ویدیو صرفا بخاطر بی احترامی شب گذشته یکی از مسئولان حراست سازمان صداسيما است که حتی اجازه نداد ما در اتاق انتظار مهمانان بمانیم… و عوامل راديو ورزش هر چه تلاش كردند كه ما در برنامه حضور داشته باشيم نشد كه نشد».

او در ویدئویی که همراه این پیام منتشر شده، توضیح می‌دهد که حراست رادیو از ورود او و الهه منصوریان، در حالی که لباس ورزشی پوشیده بر تن داشتند، به استودیوی رادیو ورزش جلوگیری کرد. او می‌گوید که هر دو پوشش کامل داشته‌اند.

سلام به همه شما مردم نازنینی که همیشه برای من حکم عزیزترین ها رو داشتید و دارید قصد من از انتشار این ویدیو به هیچ عنوان زیرسوال بردن یا تخریب صداوسیما یا سایر رسانه ها نیست، چراکه هر وقت از طرف رادیو، تلویزیون، خبرگزاری ها و سایر رسانه ها دعوت به یک برنامه یا مصاحبه ای شدیم، با وجود سنگینی تمرینات مون، بی هیچ چشمداشتی حضور پیدا کردیم تا بیشتر و نزدیک تر با شما حرف بزنیم و با انرژی های خوبتون، سخت تر و جدی تر به قله های قهرمانی فکر کنیم. از قضا، انتشار این ویدیو صرفا بخاطر بی احترامی شب گذشته یکی از مسئولان حراست سازمان صداسيما است که حتی اجازه نداد ما در اتاق انتظار مهمانان بمانیم… و عوامل راديو ورزش هر چه تلاش كردند كه ما در برنامه حضور داشته باشيم نشد كه نشد.. افرادي كه سليقه اي برخورد ميكنند بدانيد ما پوشش اسلامي برايمان مهم است با همين لباس در بدرقه كاروان در حضور جناب آقاي وزير ورزش و ديگر مسئولان حضور داشتيم كه حتي صدا و سيما هم پخش كرد.. قضاوت با شما که بهترین قاضی هستید 🌹 #شهربانو_منصوریان #سهيلا_منصوريان #الهه_منصوریان @elahe.mansoriyan @soheila.mansorian

A post shared by شهربانو منصوریان سمیرمی (@shahrbano.mansorian) on


شهربانو منصوریان هشت مدال جهانی و آسیایی در رشته ووشو دارد. خواهرش الهه نیز یکی از قهرمانان سرشناس و نخستین برنده مدال طلای زنان ایران در ووشو است.

محافظه‌کاران جمهوری اسلامی تلقی سخت‌گیرانه‌ای از حجاب زنان دارند و آزادی پوشش را برای نیمی از مردم ایران نمی‌پذیرند. همزمان با اعتراضات دی گذشته، جنبش «دختران خیابان انقلاب» در اعتراض به حجاب اجباری نیز آغاز شده است. در دور تازه اعتراض‌ها که از سه‌شنبه پیش شروع شده است، زنان در صف مقدم بسیاری از تجمعات خیابانی بوده‌اند. به نحوی که خبرگزاری فارس، منسوب به سپاه پاسداران، در گزارشی که شامگاه روز شنبه در باره تظاهرات اعتراضی در تهران منتشر کرد، با تأکید نوشته است: «نکته قابل توجه اینکه امروز هم همچون روزهای گذشته لیدر این افراد [معترض] زن بود.»