بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی هر یک به شش سال و کیوان باژن به سه سال و شش ماه زندان محکوم شدند. آرش گنجی منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران، همچنان در بازداشت است و اطلاعی از محل نگهداری او در دست نیست. احمد زاهدی لنگرودی، یک عضو کانون نویسندگان هم پنجم دی در مراسم یادبود نوید بهبودی بازداشت شده است.

کاوه باژن، بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی سه عضو کانون نویسندگان ایران به پانزده سال و شش ماه زندان محکوم شدند.

کانال تلگرامی کانون نویسندگان ایران از تایید حکم زندان رضا خندان مهابادی و بکتاش آبتین و کاهش محکومیت کیوان باژن خبر داد.

براساس این گزارش شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران حکم شش سال زندان آقایان آبتین و خندان را که در دادگاه انقلاب به ریاست مقیسه صادر شده بود، تایید کرد اما دوره محکومیت کیوان باژن را به دلیل آنچه که «نداشتن سابقه کیفری» اعلام شد، به سه سال و شش ماه کاهش داد.

این سه تن بهمن سال گذشته به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» هر یک به شش سال زندان محکوم شدند.

دادکاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا مقیسه، عضویت در کانون نویسندگان، انتشار خبرنامه داخلی کانون نویسندگان، آماده کردن کتاب پژوهشی در باره تاریخ پنجاه ساله کانون نویسندگان برای انتشار داخلی و حضور بر مزار جانباختگان قتل‌های زنجیره‌ای و شرکت در مراسم سالانه احمد شاملو را مصداق جرم و دلیل صدور حکم برای این سه عضو کانون نویسندگان قرار داده است.

به گزارش کانون نویسندگان ایران، دادگاه تجدیدنظر روز شنبه هفتم دی حکم محکومیت این سه عضو کانون نویسندگان را به ناصر زرافشان و راضیه زیدی، وکلای آنها ابلاغ کرد.

همزمان با انتشار خبر تایید محکومیت آبتین، خندان و باژن، کانون نویسندگان از بازداشت احمد زاهدی لنگرودی، روزنامه‌نگار و نویسنده و عضو این کانون در پنجم دی خبر داد.

آقای زاهدی لنگرودی در جریان برگزاری مراسم یادبود برای نوید بهبودی از جانباختگان اعتراض‌های آبان امسال به همراه شمار دیگری از حاضران در این مراسم بازداشت شد.

آرش گنجی، منشی منتخب هیئت دبیران کانون نویسندگان هم یکم دی ماه در منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلوم منتقل شد.

براساس گزارش‌های تایید نشده از آغاز اعتراضات آبان امسال که در واکنش به افزایش نرخ بنزین رخ داد، بیش از هشت هزار تن در نقاط مختلف ایران دستگیر شده‌اند.


در همین زمینه: