شرکت‌های توئیتر و فیس‌بوک به طور موقت حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را مسدود کردند.

پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ به صحن کاپیتول – یا محل ساختمان‌های دولت فدرال ایالات متحده آمریکا در واشنگتن دی سی، و پس از اینکه دونالد ترامپ چند پیام حمایتی برای حامیانش فرستاد، شرکت‌های توئیتر و فیس بوک حساب کاربری رئیس جمهوری آمریکا را موقتاً مسدود کردند.

دلیل این مسدود کرد ن حمایت از خشونت و ادعاهای بی اساس او در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام شده است.

ترامپ در پیامی تصویری در توئیتر ضمن تشویق طرفدارانش به پایان دادن به تظاهرات‌ آنها را ستایش کرد و گفت که «ویژه» هستند.

مقامات توئیتر در بیانیه‌ای گفتند که این بیان به نوعی تحسین رفتار خشونت آمیز است و ضمن حذف کردن این توئیت، و یک توئیت دیگر با محتوای مشابه حساب دونالد ترامپ را به حالت تعلیق در آوردند.

این تعلیق قرار است ۱۲ ساعته باشد. بعد از ۱۲ ساعت اگر ترامپ توئیت‌های حاوی حمایت از خشونت را پاک نکند، ممکن است که حساب کاربری او برای همیشه مسدود شود.

فیس‌بوک هم توضیح داده که «این یک وضعیت اضطراری است» و گفته است که از جمله اقدامات اضطراری آنها حذف پیام تصویری ترامپ است.

ترامپ در پیام تصویری حذف شده از فیس‌بوک و توئیتر به حامیانش گفت:

«هرگز نبوده که چنین اتفاقی رخ دهد که آنها بتوانند از ما همه چیز را بگیرند – از من، از شما، از کشورمان. این یک انتخابات تقلبی بود. اما ما نمی‌توانیم آلت دست این‌ها شویم. ما باید صلح داشته باشیم. برای همین، به خانه بروید. دوست‌تان داریم. شما خاص هستند. دارید می‌بینید که چه شده. می‌بینید که با دیگران چگونه رفتار می‌کنند، دیگرانی که خیلی بد و شیطانی هستند. می‌دانم چه حسی دارید. اما به خانه برگردید.»

هر دو پلتفرم توئیتر و فیس‌بوک برخی از هشتگ‌های حامیان ترامپ از تظاهرات‌های پایتخت را هم مسدود کرده‌اند.

در همین زمینه: