پنج کولبر در اثر سقوط بهمن در ارتفاعات مرزی ارومیه مفقود شدند. خبرگزاری هه‌نگاو از مرگ این کولبران خبر داده است. اجساد این افراد تاکنون پیدا نشده است و جستجوها برای یافتن اجساد آنها ادامه دارد.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو دوشنبه ۲۹ دی گروهی از کولبران اهل روستای «کوران» در ارتفاعات مرزی و نزدیک به روستای «دریشک» واقع در کردستان ترکیه گرفتار بهمن شدند و دست‌کم پنج کولبر در اثر سقوط بهمن جان‌شان را از دست دادند.

هویت این پنج کولبر بر پایه گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو اولایی خدایی، فرات خدایی، متین اصلانی، بیلن احمدی و یاور اصلانی عنوان شده است که همه اهل ارومیه هستند.

منابع محلی گفته‌اند که این پنج کولبر در روستای دریشک واقع در کردستان ترکیه دچار حادثه شده و نظامیان ترکیه مانع از کمک رسانی ساکنین روستای کوران به آنها شده‌‌اند، به همین جهت اجساد آنها هنوز پیدا نشده است.

روز گذشته همچنین دو کولبر دیگر در مرزهای بانه و نوسود به دلیل تیراندازی نیروهای مرزبانی زخمی شدند.

عبدالله فرج‌پناه، اهل روستای «منیجیلان» در ارتفاعات مرزی بانه از ناحیه زانو مورد هدف نیروهای مرزبانی قرار گرفت و زخمی شد.

کولبر دیگری که اهل ثلاث باباجای که هویت او «ب.م» اعلام شده در ارتفاعات مرزی نوسود از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد. به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو این کولبر از بازداشت توسط نیروهای انتظامی از مراجعه به مراکز درمانی برای مداوا خودداری کرده است.

  • در همین زمینه