موضوع نظرسنجی جدید زمانه «برنامه هسته‌ای ایران» است.

در دو دهه گذشته، ایران درگیر یک پرونده بین‌المللی بزرگ بوده است. پرونده برنامه هسته‌ای، کشورهای غربی و در مقاطعی حتی دوستان شرقی جمهوری اسلامی را هم رودرروی ایران قرار داده است. به رغم فشارهای بین‌المللی و صدور چندین قطع‌نامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل و اعمال بی‌سابقه‌ترین میزان تحریم ایالات متحده آمریکا، پیشرفت‌های هسته‌ای ایران ادامه داشته است.

کشورهای غربی و برخی همسایگان ایران، برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را مسیری برای ساخت تسلیحات هسته‌ای می‌دانند. جمهوری اسلامی می‌گوید برنامه‌اش صلح‌آمیز است و ادامه آن تهدیدی برای هیچ کشوری نیست.

از دیگر سو، ارزیابی های مختلفی درباره سود و زیان برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی انجام شده است. محمود احمدی‌نژاد چهار سال پیش ارزش تاسیسات هسته‌ای ایران را ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد. برخی تحلیلگران می‌گویند ایران برای به دست آوردن این توانایی تاکنون دو هزار میلیارد دلار هزینه داده است. این رقم را مجموع زیان‌های مستقیم ناشی از تحریم‌های بین‌المللی و عدم‌النفع ناشی از توقف برنامه‌های توسعه کشور شکل داده است. با این حال جمهوری اسلامی همچنان مصمم به دنبال کردن این برنامه است و آن را حق ذاتی خودش می‌داند.

نظر شما درباره برنامه هسته‌ای ایران چیست؟ برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است یا هدفی تسلیحاتی دارد؟ نتیجه مطلوب شما از مذاکرات وین چیست؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها در نظرسنجی بنیاد زمانه شرکت کنید.

◄ برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

تا عصر روز یکشنبه ۱۰ بهمن برابر با ۳۰ ژانویه  فرصت دارید در این نظرسنجی شرکت کنید.

پنل نظرسنجی “زمانه” می‌خواهد با رجوع مستقیم به شما دیدگا‌ه‌های مختلف‌تان را در مورد مسئله‌های مهم سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بازتاب دهد.

پرسش‌ها و پیشنهادهای خود را از طریق  panel@radiozamaneh.com  با ما در میان بگذارید.

◄ برای عضویت در پنل نظرسنجی زمانه اینجا کلیک کنید.