قصه کمبود نان و صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌ها در ایرانشهر از آذر ماه جاری ادامه دارد. مسئولان دولتی، از جمله فرماندار و رئیس اداره بازرگانی دولتی به سیاق معمول این موضوع را «شایعه» و «کذب» خوانده و از مردم خواسته بودند «به شایعات توجه نکنند». عبدالناصر درخشان، نماینده ایرانشهر و سرباز در مجلس اما جمعه ۸ بهمن‌ماه در گفت‌وگو با «شفقنا» کمبود نان در ایرانشهر را تأیید کرد. او گفت:

«قیمت یک عدد نان به ۱۰ هزار تومان رسیده است و صف‌های طولانی را در نانوایی‌ها شاهد هستیم.»

عبدالناصر درخشان کمبود آرد را یکی از عوامل افزایش قیمت نان عنوان کرد. به گفته او شرکت‌های حمل‌و‌نقل به دلیل افزایش هزینه‌ها از آوردن آرد به ایرانشهر خودداری می‌کنند.

این نماینده مجلس افزود: «مردم بایستی پارتی داشته باشند تا بتوانند نان از نانوایی خریداری کند».

او پیش از این نیز در صحن علنی مجلس در تذکر شفاهی به وزیر کشور گفته بود «این روزها نان تبدیل به متاعی گرانبها در ایرانشهر و مناطق حوزه انتخابیه من شده است» و «مردم شریف ما باید برای گرفتند چند عدد نان برای فرزندانشان چندین ساعت در صف منتظر باشند، که آن‌هم اگر به آنها برسند».

در هفته‌های گذشته تصاویر و ویدئوهایی از تشکیل صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌های ایرانشهر منتشر شده بود. پایگاه اطلاع‌رسانی «میارجَل» که خود را «صدای فعالان فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی بلوچستان» معرفی می‌کند در دی‌ماه امسال یک گزارش ویدئویی از تشکیل صف طولانی در مقابل نانوایی‌ها منتشر کرد.

شهروندان منتظر مانده در صف نانوایی‌ها به گزارشگر «میارجَل» گفتند که برای یک نان باید حداقل دو ساعت در صف منتظر بمانند.

یکی از شهروندان در این گزارش ویدئویی می‌گفت بیشتر نانوایی‌ها بسته‌اند و می‌گویند که سهمیه ندارند اما در مغازه‌ها نان به قیمت ۵ هزار تومان موجود است.

یک شهروند دیگر هم روایت می‌کند که در سطح شهر دیده که چند نانوایی تعطیل هستند.

این سایت خبری روز گذشته پنجشنبه هفتم بهمن بار دیگر در یک گزارش ویدئویی از پابرجا بودن صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌ها خبر داد.

فرماندار ایرانشهر اما ۲۱ دی‌ماه در واکنش به این مسأله، کمبود آرد را تکذیب کرده و گفته بود سفر از شهرهای همجوار باعث کمبود نان شده و به زودی برطرف می‌شود.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان هم در اظهارنظر مشابهی گفته بود «هیچ گونه کمبودی در حوزه گندم، آرد و نان در شهرستان ایرانشهر وجود ندارد.».

ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان از محروم‌ترین مناطق ایران به شمار می‌رود.