صبح چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت یکی از کارمندان سابق ‌اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام ‌در ساختمان این اداره اقدام به گروگان‌گیری مسلحانه کرد‌‌ و ضمن تیراندازی، چند را نفر کشت و زخمی کرد.

سرهنگ فرزاد یاسمی، معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی استان ایلام در این‌باره گفت، در این حادثه فرد گروگان‌گیر سه نفر از کارکنان این اداره را کشت و خودش نیز دست به خودکشی زد. همچنین پنج نفر نیز زخمی شدند که حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

سردار دلاور القاصی مهر، فرمانده انتظامی ایلام از پایان گروگان‌گیری خبر داد  که تعدادی از مصدومان به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان ایلام افزود شخص گروگان‌گیر در اداره کل املاک بنیاد مستضعفان ایلام، کارمند این سازمان بوده و به دلایل مشکلات شخصی وارد این اداره شده و به سمت کارمندان شلیک کرده است.

او گفت کشته‌شدگان و مجروحان این حادثه کارمندان اداره کل املاک بنیاد مستضعفان بودند و ارباب رجوعی در محل حادثه حضور نداشته است.

مسئولان انتظامی گفته‌اند انگیزه فرد گروگان‌گیر در دست بررسی است، اما در شبکه‌های اجتماعی گفته‌شده که او از کارمندان سابق اداره کل املاک بنیاد مستضعفان بوده و از این اداره اخراج شده است.

بنیاد مستضعفان در این‌باره به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است گروگان‌گیر ،کارمند اخراج شده بنیاد مستضعفان نبوده و فقط از کار معلق شده بوده است؛ به‌زودی اطلاعات دقیق‌تر اعلام می‌شود.

افزایش این گونه حوادث تلخ

در سال‌های اخیر به‌دلیل وضعیت بد اقتصادی در کشور، مشکلات معیشتی و فشارهای اجتماعی، اقداماتی از این دست افزایش یافته است. در فروردین سال جاری در شهرستان هرسین استان کرمانشاه یک نفر اقدام به گروگان‌گیری کرد و دو نفر را کشت و دو نفر دیگر را زخمی کرد. مأموران پلیس فرد گروگان‌گیر را با شلیک گلوله کشتند.

بهمن‌ماه سال گذشته نیز در تهران دو نفر که مردی را ربوده بودند دستگیر شدند. آن‌ها درخواست مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در ازای رهاکردن گروگان خود را به خانواده او اعلام کرده بودند.