سیامک منتظری، شاعر و فعال سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد، در اعتصاب غذا و دارو به سر می‌برد و شرایط جسمی او توسط خانواده‌اش نگران کننده توصیف شده است.

این زندانی سیاسی ۱۱ اردیبهشت ماه در جریان تجمع اعتراض معلمان در مشهد، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. سیامک منتظری در زمان بازداشت تحت فشارهای روحی و جسمی مختلف قرار داشت و زمان بازجویی ماموران امنیتی او تهدید کرده بودند که در صورت عدم امضای تعهدنامه کودک ۱۲ ساله‌اش را بازداشت خواهند کرد.

سیامک منتظری نهایتا به قرنطینه زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد و چند روز بعد او را به بند جرائم خطرناک انتقال دادند که در پی این اقدام مسئولان زندان، از تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه با ارسال فایل صوتی اعلام کرد «در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان و عدم اجرای قانون و موازین حقوق بشری» دست به اعتصاب غذای غذا و دارو خواهد شد.

سیامک منتظری در حالی بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شده که به گفته خودش تنها چهار روز قبل از بازداشت به دلیل دو بار سکته قلبی در بیمارستان بستری بود. او همچنین اعلام کرده که در زندان به داروهایش دسترسی ندارد.

سیامک منتظری در فایل صوتی که از زندان منتشر کرده یکی دیگر از دلایل اعتصاب غذا و داروی خود را در اعتراض به رفتار پزشک بهداری به اسم «سیدحسن پناهیان» اعلام کرده و گفته مسئولیت عواقب این اعتصاب غذا با نظام جمهوری اسلامی، بازپرس و پزشک بهداری است.

اکنون ۱۲ روز از اعتصاب غذای این زندانی سیاسی می‌گذرد و خانواده او شرایط جسمی‌اش را وخیم گزارش کرده‌اند.

در حال حاضر تعداد زیادی از زندانیان سیاسی به دلایل مختلف در اعتصاب غذا به سر می‌برند که از جمله آنها می‌توان به اسکندر لطفی، مسعود نیکخواه، فرهاد میثمی، ابوالفضل رحیمی‌شاد، مهدی فراحی‌شاندیز، منوچهر بختیاری، مهدی‌ بیرامی، ساسان مکانیک‌ناریه، هوشنگ رضایی و جواد حسینی‌نژاد اشاره کرد.