مراسم معرفی کابینه توسط فرماندار کل دیوید هرلی در کانبرا، پایتخت استرالیا، ۱۱ روز پس از انتخاباتی برگزار شد که آنتونی آلبانیز، نخست وزیر جدید، از حزب چپ میانه کارگر در آن به پیروزی رسید.

آلبانیز در توییتر نوشت: «مفتخرم که یک دولت فراگیر را رهبری می‌کنم که به اندازه خود استرالیا متنوع است. به همه این اعضای جدید حزب کارگر خوش‌آمد می‌گویم.»

آن آلی، وزیر جوانان، اولین وزیر زن مسلمان استرالیا است. وزیر صنعت و علوم، اد هوسیک هم اولین مسلمانی مر‌د است که در کابینه خدمت می‌کند.

لیندا برنی اولین زن و دومین فرد بومی استرالیایی است که به عنوان وزیر امور بومیان خدمت خواهد کرد.

از ۳۰ وزیر منصوب شده در دولت جدید، نزدیک به نیمی از آنها زن هستند. زنان استرالیایی همچنین رکورد ۱۰ از ۲۳ را در کسب نقش‌های اصلی کابینه در جهان به دست آورده‌اند.

با توجه به شمارش آرا در انتخابات ماه گذشته، حزب کارگر کرسی‌های کافی برای کسب اکثریت مطلق در مجلس این کشور با ۱۵۰ کرسی را به دست آورده است.

کابینه آلبانیز شامل چند چهره جدید و همچنین برخی از قانونگذارانی است که در دولت قبلی حزب کارگر که آخرین بار ۹ سال پیش قدرت را در دست داشت، خدمت می‌کردند.

آلبانیز گفته است: «ما استعدادهای زیادی در سمت خودمان در پارلمان داریم.»

آلبانیز از سوی بیلی براگ، خواننده و ترانه‌سرای استرالیایی هم حمایت می‌شود.

براگ در توییتر نوشت که از خواب بیدار شده و متوجه شده است که «نخست وزیر جدید استرالیا اشعار او را در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود نقل کرده است.»

براگ ادامه داد که تعجب نکرده است؛ زیرا او بیش از ۲۰ سال با آلبانیز دوست بوده است. آنها در تئاتری در سیدنی با هم آشنا شدند و عشق مشترکی به موسیقی و سیاست‌ورزی انسانی داشتند.

براگ نوشت: «چالش‌هایی که او با آن مواجه است دلهره‌آور است و من به موفقیت او حسادت نمی‌کنم. بعضی از ما فقط درباره بهتر کردن جهان می خوانیم.»