شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی که در ایران متهم به آزار جنسی شده است، بیانیه‌ای صادر کرده‌اند و در آن از مردم خواسته‌اند تا برای به نتیجه رسیدن این پرونده از آنان حمایت کنند. آنها در بیانیه خود تاکید کرده‌اند که «خواسته‌ متهم فراموش شدن و صحبت نکردن دغدغه‌مندان اجتماعی و مردم است» تا مانند دادگاه گذشته راویان را متهم کنند. 

هجدهم خرداد جلسه‌ دادگاه این پرونده برگزار می‌شود. شاکیان پرونده می‌گویند اگر این دادگاه به‌طول بینجامد، شهریور ماه بازداشت موقت کیوان امام‌وردی تمام خواهد شد. آنها ابراز امیدواری کرده‌اند که این دادگاه به محکومیت و بازداشت او یا ناتوانی او در پرداخت قرار وثیقه‌ای که از سوی دادگاه صادر خواهد شد، منجر شود. شاکیان نوشته‌اند:

«تنها همراه ما شما عزیزان هستید. در دادگاه‌های گذشته خانواده‌ی متجاوز او را همراهی می‌کردند ولی ما تنها بودیم، زیرا فاش نشدن هویتمان برای ما باعث می‌شد تنها‌تر از همیشه باشیم اما اکنون به واسطه دلگرمی‌های شما دوستان عزیز شما را در کنار خودمان می‌بینیم.»

نخستین جلسه دادگاه کیوان امام‌وردی، مرد متهم به تجاوز سریالی به دست کم ۳۰۰ زن، که اتهامش در دستگاه قضایی ایران به «فساد فی‌الارض» تغییر پیدا کرد، یکشنبه ۲۳ آبان/ ۱۴ نوامبر برگزار شد.

امام‌وردی در این جلسه بخشی از دفاعیات خودش را مطرح کرد و اتهامات وارده به خودش را قویاً و شدیداً رد کرد. او خود را قربانی جنبش فمنیستی «می‌تو» دانست و تاکید کرد که این جنبش در خارج از ایران توسط رسانه‌های معاند رهبری می‌شود و قصد این جنبش هم بدنام کردن مردان سلبریتی و معروف است.

کیوان امام‌وردی، به‌دنبال افشای موارد متعدد تجاوز به زنان در حالت بی‌هوشی، ابتدا به اتهام «تجاوز به عنف» بازداشت شد. این زنان که بخش زیادی از آن‌ها دانشجویان دانشگاه محل تحصیل امام‌وردی بودند، در روایت‌های خود فاش کردند که کیوان امام‌وردی ابتدا در نوشیدنی آن‌ها داروی بی‌هوشی ریخته و پس از تاثیر این دارو، در حالی که اختیار یا توان مقابله با او از آن‌ها گرفته شده بوده، به این زنان تجاوز کرده است.

مقام‌های دستگاه قضایی ایران پس از بررسی‌های اولیه پرونده اعلام کردند کیوان امام‌وردی «به ۳۰۰ دختر در طول ۱۰ سال تجاوز کرده است». روزنامه همشهری پیشتر در گزارشی نوشت کیوان امام‌وردی «در جریان تحقیقات به برقراری رابطه جنسی با حدود ۵۰ دختر» اقرار کرده است.

بر همین اساس ۲۰ نفر از بازماندگان تجاوز جنسی امام‌وردی، از او شکایت کرده‌اند. ۱۰ نفر از این افراد با مراجعه به دادسرا و مواجهه حضوری با متهم او را شناسایی و شکایتشان را مطرح کردند و ۱۰ نفر دیگر که برخی از آنها ساکن خارج از کشورند، از طریق تلفن ماجرا را شرح داده‌اند.

کیوان امام‌وردی اما در جریان رسیدگی به پرونده، به‌رغم اقرار اولیه، اتهامات را رد کرد و گفت دختران به میل خود به خانه‌اش آمده و مشروب خورده‌اند. او همچنین مدعی شده که در نوشیدنی آنها هیچ داروی بیهوشی نریخته و برخی از آنها آنقدر مشروبات الکلی خورده بودند که به خواب رفته بودند و در این شرایط او «با آنها رابطه جنسی برقرار کرده بود».

روزنامه همشهری در گزارش خود همچنین خبر داده بود که این متهم در دوران بازداشت توسط زندانیان دیگر مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.