سپیده قلیان، فعال مدنی و زندانی سیاسی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کند. او بارها تقاضا کرده که به زندان سپیدار اهواز منتقل شود، زندانی نزدیک به محل زندگی خانواده‌اش. تاکنون پاسخی به او داده نشده است.

یک منبع نزدیک به خانواده سپیده قلیان به هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گفته به علت مسافت طولانی تهران تا دزفول ملاقات حضوری به سختی برای خانواده ممکن است: «در واقع به نظر می‌رسد سپیده در تبعید است. در اسفند ماه سال گذشته نیز با وجود نیاز به رسیدگی پزشکی مناسب و تخصصی، از اعزام او به مرخصی درمانی امتناع کردند.»

سپیده قلیان در تاریخ ۲۸ مردادماه سال گذشته از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده بود، اما در تاریخ ۱۹ مهرماه نیروهای امنیتی او را در منزل خواهرش در اهواز بازداشت و در تاریخ ۲۲ مهرماه، به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند. او نهایتا ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۰ با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

سپیده قلیان در تاریخ ۲۷ آبان ‌ماه سال ۱۳۹۷ به همراه دست‌کم ۱۹ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه، چند فعال کارگری و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند که در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شد. او در تاریخ ۲۷ آذرماه همان سال با قرار وثیقه آزاد شده بود.

در جریان پخش اعترافات اجباری سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و چند تن دیگر از سوی صدا و سیما، این دو شهروند، پیش از پخش این مستند اعلام کرده بودند که نیروهای وزارت اطلاعات و دیگر نیروهای امنیتی آنها را شکنجه کرده‌اند. آنها ساعاتی بعد از این اظهارات مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

سپیده قلیان در تاریخ ۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد و در تاریخ ۲۳ آذر همان سال توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد.

سپیده قلیان نهایتا در تاریخ ۱ تیرماه ۱۳۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل و در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ از بند زنان زندان اوین به زندان بوشهر تبعید شد.

سپیده قلیان شهریورماه ۱۴۰۰ طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی برای دفاع از اتهامات «نشر اکاذیب رایانه‌ای» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شعبه ۲ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر فراخوانده شد.