برگرفته از تریبون زمانه *  

مطالب این بخش برگرفته از «تریبون زمانه» هستند. تریبون زمانه، آنچنان که در پیشانی آن آمده است، تریبونی است در اختیار شهروندان. همگان می‌توانند با رعایت اصول دموکراتیک درج شده در آیین‌نامه تریبون آثار خود را در آن انتشار دهند. زمانه مسئولیتی در قبال محتوای این مطلب ندارد.

جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

سازمان ملل بنا بر مأموریت و مسئولیت هایی که پذیرفته و نامی که برخود نهاده است می باید در خدمت تمامی مردم، به ویژه ملت های کم قدرت و پیرامونی جهان باشد. اما در کمال تأسف مشاهده می شود که سازمان ملل توان ایستادگی در برابر حق ناعادلانه «وتو» که در انحصار و اختیار پنج کشور قدرتمند و طرفدار جنگ قرار داده شده است را ندارد. اکنون مردم جهان در دوران چالش‌ برانگیز و بسیار نگران‌ کننده‌ای به سر می برند. آمار پر شمار کشته شدن کارمندان سازمان ملل، خبرنگاران، پزشکان و امدادگران طی این یک ماه گذشته به دست ارتش اسراییل در تاریخ جنگ های یکصد سال اخیر جهان بی سابقه است. چنین کشتار بی رحمانه و سبعانه ای بی تردید جنگ علیه بشریت است. عالیجناب ما چگونه به کودکان و جوانان مان توضیح دهیم که سازمان ملل توان متوقف کردن جنگی که به گفته جنابعالی جنایت علیه بشریت است را ندارد. ما تردید نداریم دولت اسراییل با کمک های تسلیحاتی و پشتیبانی های سیاسی آمریکا و دولت های اروپایی، بی اعتنا به آتش خشم و نفرت ملت های جهان علیه جنگ و آپارتاید؛ بی باکانه مقدمات جنگ های وسیع تر در منطقه و جهان را تدارک می بیند. آقای دبیر کل ما نیز همچون شما باور داریم؛ هیچ یک از طرفین جنگ، بالاتر از قوانین بین المللی بشردوستانه نیستند. از این رو مصرانه از شما می خواهیم، به حکم وجدان بشری و مسئولیت انسانی تمامی ظرفیت های سازمان ملل در سراسر جهان را برای خاموش کردن آتش این جنگ خانمانسوز به کار گیرید.

جناب دبیر کل افکار عمومی جهانیان خواهان آتش‌بس فوری و قطع جنگ غزه است. به اتکا نیروی عظیم افکار عمومی صلح خواهان جهان زمینه های مناسب جهت رفع موانع و برچیده شدن محاصره جهت ارسال کمک های دارویی و غذایی به مردم جنگ زده و ستمدیده غزه را فراهم سازید.

جناب دبیرکل! اعتماد مردم جهان به سازمان ملل به عنوان نهاد حافظ صلح و امنیت جهان بطور جدی مورد خدشه قرار گرفته است . با پایان دادن جنگ و رفع محاصره غزه و خاتمه کشتار؛ اعتماد از دست رفته را ترمیم و بازسازی نمایید.

مادران صلح ایران
۲۴ آبان ۱۴۰۲

لینک این مطلب به همراه نسخه انگلیسی در تریبون زمانه

منبع: کانال تلگرام مادران صلح ایران