حزب‌الله لبنان با صدور اطلاعیه‌ای از کشته شدن شش نفر از اعضایش در حمله اسرائیل به منطقه القنیطره سوریه خبر داد.

Jihad 3
بالگرد اسرائیلی، روز یک‌شنبه خود‌روی جهاد مغنیه را در القنیطره، در نزدیکی بلندی‌های جولان که توسط اسرائیل اشغال شده، هدف قرار داد.

به گزارش خبرنگار الجزیره از بیروت، نام جهاد مغنیه، فرزند عماد مغنیه، از فرماندهان عالی‌رتبه حزب‌الله که در سال ۲۰۰۸ در دمشق کشته شد نیز در میان کشته شدگان این حمله به چشم می‌خورد.

عماد مغنیه، پدر جهاد مغنیه، برای حمله به اهداف اسرائیلی و غربی، تا زمان مرگش در فهرست خطرناک‌ترین افراد تحت تعقیب‌ ایالات متحده بود.

گروه شیعی حزب‌الله لبنان کشته شدن شش نفر از اعضایش از جمله جهاد مغنیه را تایید کرده است.

حزب‌الله در بیانیه خود گفته است که بالگرد اسرائیلی، روز یک‌شنبه خود‌روی جهاد مغنیه را در القنیطره، در نزدیکی بلندی‌های جولان که توسط اسرائیل اشغال شده، هدف قرار داده است.

شبکه خبری المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان، در پیامی افراد کشته شده را «گروهی از مجاهدین حزب‌الله» خوانده است که «در یک حمله موشکی صهیونیستی در القنیطره به شهادت رسیدند.»

در پیام حزب‌الله آمده است که افراد کشته شده، در جریان یک ماموریت شناسایی در روستایی در القنیطره هدف شلیک موشک قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، با مخابره این خبر از قول منابع آگاه از محمد عیسی، ابوعلی طباطبائی، مسئول یگان شهید رضوان و ابوعلی رضا، مسئول یکی از واحدهای یگان ویژه حزب‌الله، به عنوان دیگر کشته‌شدگان این حمله نام برده است.

این حمله سه روز پس از هشدار سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان به اسرائیل در مورد حمله‌های مکرر اسرائیل به سوریه صورت گرفته است. نصرالله حمله‌های اسرائیل به سوریه را محکوم کرده بود و از آن‌ به عنوان تجاوز بزرگ نام برده بود. او گفته بود که سوریه و متحدانش حق پاسخ دادن به این حمله‌ها را محفوظ می‌دانند.

حزب‌الله یک گروه سیاسی با شاخه نظامی قدرتمند است که با اعلام وفاداری به بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه، علیه گروه‌های سنی مسلح که قصد دارند رژیم اسد را سرنگون کنند، می‌جنگد.

در سال ۲۰۰۶ هم حزب‌الله در نبردی یک ماهه با اسرائیل جنگید.