به‌گزارش رویترز، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح حوثی در یمن دوشنبه ۲۳ فروردین / ۱۲ آوریل در توئیتر اعلام کرد که این گروه ۱۷ پهپاد و دو موشک به خاک عربستان سعودی شلیک کرده است.

یحیی سریع گفت این عملیات از شامگاه روز گذشته یک‌شنبه ۲۲ فروردین / ۱۱ آوریل آغاز و تا صبح امروز (دوشنبه) ادامه یافت و با موفقیت همراه بود.

به‌گفته او، پالایشگاه‌های شرکت آرامکو در جده و الجبیل با ۱۰ پهپاد از نوع «صماد ۳» هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح حوثی همچنین افزود «مواضع نظامی حساسی» در دو منطقه خمیس مشیط و جازان با ۵ پهپاد از نوع قاصف K2 و دو موشک بالستیک «بدر ۱» هدف قرار گرفتند.

یحیی سریع نوشت: «عملیات ما تا پایان تجاوز و محاصره علیه یمن ادامه خواهد داشت.»

عربستان سعودی هنوز این حملات به خاک خود را تأیید نکرده است. شرکت آرامکو نیز در تماس با رویترز اعلام کرد که در اولین فرصت پاسخ خواهد داد.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی شامگاه روز گذشته (یک‌شنبه) گفت شش پهپاد مسلح حوثی را رهگیری و منهدم کرده است.

این ائتلاف پس از آن‌که حوثی‌ها دولت یمن را از صنعا پایتخت این کشور بیرون راندند از سال ۲۰۱۵ وارد جنگ با حوثی‌ها شد. دولت عبدربه منصور هادی از سوی جامعه بین‌المللی به‌رسمیت شناخته می‌شود.

عربستان سعودی پیش از این گفته بود که حوثی‌ها یمن در حملات خود به خاک عربستان سعودی از پهپادها و موشک‌های ساخت ایران استفاده می‌کنند.

از ماه فوریه شیعیان حوثی‌ فشار برای تصرف استان مأرب یمن را تشدید کرده‌اند. آن‌ها همچنین در هفته‌های گذشته بارها عربستان سعودی را با موشک و پهپاد هدف گرفته‌اند.

در روزهای اخیر درگیری بین نیروهای وفادار به دولت و حوثی‌ها بر سر کنترل استان مأرب شدت گرفت. محافل نظامی می‌گویند در روزهای جمعه و شنبه گذشته ۵۳ نفر از دو طرف در این درگیری‌ها کشته شدند. مأرب آخرین سنگر حامیان دولت عبد ربه منصور هادی در شمال غربی یمن است.