سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران جمعه ۴ آذر اعلام کرد که یگان‌های زرهی و نیروهای مخصوص نیروی زمینی سپاه در نوار مرزی غرب و شمال غرب کشور مستقر می‌شوند.

پاکپور دلیل اعزام این نیروهای ویژه را «تحرکات اشرار و گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب» و «ایجاد شرارت و ناامنی در برخی مناطق» عنوان کرد و گفت:

«این اقدام نیروی زمینی سپاه به‌منظور تقویت یگان‌های مستقر در مرز و جلوگیری از نفوذ تیم‌های تروریستی وابسته به گروهک‌های تجزیه‌طلب مستقر در اقلیم شمال عراق صورت گرفته است.»

جمهوری اسلامی ایران از آغاز اعتراضات سراسری که بیش از دو ماه است ادامه دارد، احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و کومله را به مداخله در اعتراضات و تحریک معترضان و همچنین انتقال سلاح به ایران متهم کرده است. احزاب کرد این اتهام‌ها را به‌صراحت رد کردند.

سپاه پاسداران دوشنبه ۳۰ آبان با موشک‌های زمین به زمین و با پهپادهای انتحاری به اردوگاه‌های حزب دمکرات کردستان ایران و کومله در اقلیم  کردستان عراق حمله کرد.

در ۲۳ آبان، در حملات سپاه پاسداران به احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی در اربیل و سلیمانیه، سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند. همچنین در ۶ مهر، جمهوری اسلامی در حمله به مقر احزاب کرد در اقلیم، ۹ نفر را کشت.

با از سرگیری حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به خاک اقلیم کردستان عراق، محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی در بغداد دوشنبه ۳۰ آبان اعلام کرد که تهران یک ضرب‌الاجل ۱۰ روزه برای «خلع سلاح احزاب مسلح کرد ایرانی» به دولت عراق و اقلیم کردستان داده است. دولت عراق اما حملات سپاه پاسداران به خاک اقلیم کردستان را محکوم کرد.

هم‌زمان با حمله به اردوگاه‌های احزاب کرد، سپاه پاسداران در سرکوب نظامی شهرهای کرد در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، و کرمانشاه، با یگان ویژه فراجا همراه بوده است.

نیروهای سرکوب ۲۸ آبان در مهاباد به سمت معترضان با گلوله شلیک کردند و نفربرهای ضدشورش در خیابان‌های این شهر گشت‌زنی کردند. این شدیدترین حمله سرکوبگران به مهاباد از آغاز اعتراضات سراسری بود.

نیروهای امنیتی همچنین ۳۰ آبان‌ماه مردم جوانرود را به گلوله بستند و مراسم خاکسپاری عرفان کاکایی و بهاالدین ویسی، کودک ۱۶ ساله را به خاک و خون کشاندند.

بر اساس گزارش شبکه حقوق بشر کردستان طی سه روز ۲۸ تا ۳۰ آبان، دست‌کم ۱۴ شهروند کُرد در شهرهای جوانرود، پیرانشهر، سنندج، دهگلان و بوکان به ضرب گلوله نیروهای سرکوب کشته شدند.

گزارش‌های مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران حاکی از آن است که از ۲۶ شهریور تا ۳۰ آبان ۱۴۰۱ نیروهای امنیتی دست‌کم ۱۷ هزار و ۴۷۳ نفر را در سرتاسر ایران بازداشت کرده و ۴۳۴ معترض را در شهرهای مختلف ایران به قتل رسانده‌اند.