به گزارش صفحه توییتری کمپین معلولان بانک مهر ایران آگهی استخدامی خود را بدون لحاظ سهمیه استخدامی سه درصدی معلولان و برخلاف آراء دیوان عدالت اداری منتشر کرد.

تشدید تبعیض‌ها علیه جامعه معلولان از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ آغاز شد. گویا ادارات و سازمان‌ها نیز بدون در نظر گرفتن قانون به تبعیض مضاعف علیه معلولان پرداخته‌اند.

دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، ردیف بودجه حمایت از معلولان حذف کرده و عدد نامشخصی را به سرجمع بودجه‌های بهزیستی اضافه کرده‌‌ است.

بهروز مروتی، مدیر کمپین افراد دارای معلولیت در گفت‌وگو با «انتخاب» در این باره گفت که در مجموع به بودجه بهزیستی، به جز مبالغ مستمری، حدود چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اضافه شده که با در نظر گرفتن بودجه مورد نیاز اجرای قانون حمایت از معلولان، برحسب محاسبات ما احتمالا حدود ۲۰ درصد به بودجه سال جاری اضافه کرده‌اند که حدودا سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان شده است.

وحید محمودی، اقتصاددان آذر ماه سال جاری به تجارت نیوز گفت که خط فقر مطلق برای یک خانوار دو نفره ساکن شهر تهران، ۳۲ میلیون تومان است و برای خانوار روستایی در استان تهران نیز ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تخمین زده می‌شود. با این حساب نیمی از جمعیت ایران زیر خط فقر مطلق هستند. در همان حال مستمری معلولان از بهزیستی فقط یک میلیون و ۹۰ هزار تومان است.