مقام‌های قضایی در نیویورک در حال آماده‌سازی امنیتی برای صدور کیفرخواست احتمالی برای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده هستند. این پرونده قضایی ممکن است به اتهام ترامپ مبنی بر پرداخت حق‌السکوت به زنانی بپردازد که مدعی‌ آزارجنسی هستند.

هنوز روند رسیدگی به این پرونده و زمانبندی آن محرمانه است.

مقام‌های قضایی نیویورک، که مجاز به صحبت علنی در مورد این پرونده نیستند و به شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کردند و گفتند که فعلاً در حال آماده شدن برای صدور کیفرخواست هستند. آن‌ها موضوع را در مراحل ابتدایی توصیف کردند و گفتند که در حال بررسی مقدمات امنیتی و تدابیر لازم برای احضار احتمالی رئیس‌جمهوری سابق در دادگاه هستند.

جوزف تاکوپینا، وکیل ترامپ، به آسوشیتدپرس گفت که اگر ترامپ متهم شود، «روال معمول در این موارد را دنبال خواهیم کرد.»

دفتر دادستان منطقه منهتن هنوز در این مورد اظهار نظر رسمی نکرده است.

https://www.radiozamaneh.com/535031/

شهود این پرونده گروه بزرگی از افراد از جمله مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ است که می‌گوید در سال ۲۰۱۶ به خواست ترامپ به دو زن پول‌هایی داده است تا آنها را در مورد تماس‌های جنسی که یک دهه قبلش با ترامپ داشته‌اند، ساکت کند.

ترامپ این ادعا را انکار می‌کند و می‌گوید هیچ اشتباهی انجام نداده است و این تحقیقات را نتیجه پرونده‌سازی یک دادستان دموکرات می‌داند که قصد تخریب کمپین انتخاباتی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را دارد.

استیون چونگ، سخنگوی کمپین انتخاباتی ترامپ روز پنجشنبه در بیانیه‌ای درباره این تحقیق گفت: «دموکرات‌ها از قبل از انتخاب رئیس‌جمهور ترامپ تحقیقات و ادعاهای قضایی را آغاز کرده و به او حمله کرده‌اند – و هر بار شکست خورده‌اند.»

دفتر آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن، ظاهراً در حال بررسی این موضوع است که آیا قوانین ایالتی در ارتباط با پرداخت‌ها یا نحوه پرداخت غرامت شرکت ترامپ به کوهن برای ساکت نگه داشتن این زنان، نقض شده است.

استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورنوگرافی و حداقل دو دستیار سابق ترامپ – کلیان کانوی مشاور سیاسی سابق و هوپ هیکس سخنگوی سابق – از جمله شاهدانی هستند که در هفته‌های اخیر با دادستان‌ها در نیویورک ملاقات کرده‌اند.

کوهن گفته است که به دستور ترامپ مبلغی بالغ بر ۲۸۰ هزار دلار به بازیگر پورن استورمی دنیلز و مدل پلی بوی کارن مک دوگال پرداخته است. به گفته کوهن، پرداخت‌ها به منظور ساکت کردن آنها در مورد روابطشان با ترامپ در اولین کمپین تبلیغاتی ریاست جمهوری ترامپ بود.

https://www.radiozamaneh.com/434916/

کوهن و دادستان‌های فدرال گفتند که شرکت ترامپ  ۴۲۰ هزار دلار به او پرداخت کرده است تا ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت به دانیلز را بازپرداخت کند و پاداش‌ها و سایر هزینه‌های فرضی را پوشش دهد. این شرکت این پرداخت‌ها را به‌عنوان هزینه‌های قانونی طبقه‌بندی کرده است.

پرداخت ۱۵۰ هزار دلار به مک دوگال هم با واسطه ناشر آن زمان روزنامه «نشنال انکوایرر» انجام شده است.

دادستان‌های فدرال موافقت کردند در ازای همکاری این روزنامه در تحقیقات جاری که منجر به اتهاماتی علیه کوهن در سال ۲۰۱۸ شد، شرکت مالک روزنامه را تحت پیگرد قانونی قرار ندهند.

کوهن به جرم خود اعتراف کرد و دوران زندانش را گذراند اما دادستان‌های فدرال هرگز ترامپ را به هیچ جرمی متهم نکردند.